پرش به محتوا

تغذیه دوبل 24 ولت | مناسب جوشکاری

منبع تغذیه دوبل 24 ولت

منبع تغذیه دوبل 24 ولت

تغذیه دوبل 24 ولت

تغذیه دوبل 24 ولت نوعی منبع تغذیه سوئیچینگ یا Switched-mode power supply است. یک رگولاتور خطی با تلف کردن توان اضافی به شکل حرارت قادر است ولتاژ یا جریان خروجی را تنظیم کند.

در یک منبع تغذیه سوییچینگ ولتاژ یا جریان از طریق سویچ کردن یک عنصر ذخیره‌ کننده انرژی مثل سلف یا خازن تنظیم می‌ شود. عناصر سوییچینگ ایده‌ آل  در حالت اتصال، مقاومتی نداشته و در حالت قطع هم جریانی از آن‌ ها عبور نمی‌ کند.

بنابراین این دسته از منابع تغذیه سوئیچینگ به لحاظ نظری می‌ توانند بازده ۱۰۰ درصد داشته باشند. برای خرید منبع تغذیه سویچینگ دوبل 24 ولت می توانید از سایت شرکت آریادنا صنعت اقدام کنید.

مزایای تغذیه دوبل 24 ولت

به‌طور کلی می‌ توان برخی از مزایای منابع تغذیه سوئیچینگ را به صورت زیر تشریح کرد:

  • بازدهی بالاتر ترانس دوبل 24

بدون شک در دنیای امروزی نیاز ما به انرژی زیاد شده‌ است و در نتیجه باید مدیریت بهتری روی مصرف انرژی الکتریکی داشته باشیم.

این منابع تغذیه اغلب دارای راندمان بالای ۸۵ درصد هستند و توانسته‌اند اتلاف انرژی که یکی از مشکلات اصلی زندگی بشر در عصر حاضر است را تا حد زیادی کاهش دهند.

  • اندازه کوچکتر و وزن کمتر

برای تبدیل ولتاژ ۱۲ ولت DC به ۵ ولت DC با جریان حداکثر ۱ آمپر می‌توان از یک رگولاتور خطی استفاده کنیم که البته از اتلاف بسیار بیشتری نسبت به رگولاتورهای سوئیچینگ برخوردار است.

اما برای مثال اگر بخواهیم برق شهر که دارای ولتاژ ۲۲۰ ولت AC هست را به ۵ ولت DC تبدیل کنیم ابتدا به یک ترانس با وزن و حجم نسبتاً زیاد و سپس یک یکسو ساز و خازن ظرفیت بالا نیاز داریم.

روی هم رفته این مدار فضای زیادی را اشغال می‌ کند ولی با طراحی یک منبع تغذیه سوئیچینگ با همین مشخصات در یک فضای حداکثر ۲ در ۳ سانتیمتر با وزن بسیار کمتر قابل پیاده‌سازی است.

مانند کاربرد منبع تغذیه سوئیچینگ در اکثر شارژرهای گوشی‌ های موبایل که به شدت کوچک شده اند.

  • قیمت ارزان‌ تر تغذیه دوبل 24 ولت

اگر بخواهیم از یک ترانس دوبل 24 برای تبدیل AC به DC استفاده کنیم در شرایطی که جریان خروجی ترانس بیش از ۲ آمپر باشد.

ترانس دوبل 24، به تنهایی و بدون در نظر گرفتن مدار یکسوساز و تثبیت‌ کننده علاوه بر وزن بسیار سنگین در بسیاری از موارد قیمت دو تا چند برابری نسبت به مدارات سوئیچینگ در برخواهد داشت.

در مقابل مزیت‌ های بسیار انواع منبع تغذیه سوئیچینگ دوبل، این نوع منابع تغذیه بر خلاف منابع تغذیه خطی، به دلیل فرکانس سوئیچینگ می‌ توانند هارمونیک‌ های زیادی را به وجود آورند و باعث تداخل فرکانسی شوند.

اگر یک مدار حساس به تداخل فرکانسی دارید بهتر است از یک منبع تغذیه خطی استفاده کنید.

اما اگر این منابع تغذیه نیاز مداری شما را برطرف نکند بهتر است برای مدار منبع تغذیه سوئیچینگ خود فیلترهای مناسب را در نظر بگیرید.

مزایای منبع تغذیه دوبل 24 ولت شامل موارد زیر می‌باشد:

1. قابلیت تأمین ولتاژ 24 ولت

این منبع تغذیه قادر به تأمین ولتاژ مستقیم 24 ولت می‌باشد که برای بسیاری از دستگاه‌ها و سیستم‌ها، از جمله برخی از مدارهای الکترونیکی و دستگاه‌های صنعتی، مورد نیاز است.

2. دو خروجی مستقل

این منبع تغذیه دارای دو خروجی مجزا است که به شما امکان می‌دهد دو بار مستقل را به صورت همزمان تأمین کنید. این ویژگی مناسب است برای سیستم‌ها و دستگاه‌هایی که نیاز به منابع تغذیه جداگانه دارند.

3. پایداری و عملکرد قابل اعتماد

منابع تغذیه دوبل 24 ولت معمولاً با استفاده از تکنولوژی سوئیچینگ طراحی می‌شوند که باعث افزایش کارایی، پایداری و عملکرد قابل اعتماد آنها می‌شود.

4. کاربرد تغذیه دوبل 24

بیشترین کاربرد ترانس دوبل 24 ولت، جوشکاری است. در واقع این منبع تغذیه با همین هدف تولید و به روزرسانی شده است.

راههای ارتباطی

برای ارتباط با ما میتوانید از منوی سمت چپ همین صفحه اقدام فرمایید. همچنین صفحه تماس با ما نیز در اختیار شماست.