پرش به محتوا

خرید اینورتر و هر آنچه باید درباره آن بدانیم

خرید اینورتر

آشنایی با اینورتر

پیش از اینکه به مسئله خرید اینورتر بپردازیم، باید بدانیم اینورتر (inverter) چیست؟ در اصطلاح برق به دستگاهی که ورودی آن جریان مستقیم (DC) باشد و در خروجی یک جریان متناوب (AC) (ولتاژها و فرکانس های مختلف) تولید کند، اینورتر گفته می شود. البته معمولا در ورودی اینورترهایی که به برق شهری متصل می شوند، ابتدا برق شهری به یک مقدار DC تبدیل می شود.

پس از تبدیل برق شهر به DC توسط منبع تغذیه، عمل تبدیل مستقیم به متناوب صورت می گیرد. پس برای خرید اینورتر باید به این نکته توجه شود که ورودی سیستم مستقیم است یا متناوب. نکات دیگری در سفارش تولید اینورتر وجود دارد که باید در نظر گرفته شود.

کنترل دور موتور با اینورتر

همانطور که می دانید، دور موتورهای الکتریکی جریان متناوب با فرکانس و ولتاژ اعمالی به آنها رابطه مستقم دارد. یعنی با افزایش فرکانس، دور این موتورها افزایش می یابد. این همان کاری است که اینورتر ها انجام می دهند. به عنوان مثال برای کنترل دور موتور ماشین لباس شویی اینورتر ولتاژ و فرکانس مناسب را تعیین می کند.

پس در خرید اینورتر باید به محدوده ی فرکانس و ولتاژ خروجی، به عبارتی دور موتور مورد نیاز خود توجه داشته باشید. البته نکته دیگر در نوع بار است، آیا بار شما گشتاور متغیر است؟ مانند فن ها آیا گشاور آن متغیر است؟ مانند نوار نقاله همه ی این نکات را در سفارش تولید اینورتر باید در نظر بگیرید.

کاربردهای اینورتر

اینورتر می تواند بسته به نوع بار بهترین عملکرد موتور را به کار گیرد. به عنوان مثال برای کنترل فشار آب یک آپارتمان، اینورتر می تواند میزان بار را در زمانی که یک شیر آب باز است و زمانی که اوج مصرف آب است کنترل کند.

این در حالی است که اگر از سوئیچ برای قطع و وصل یک پمپ استفاده شود، کنترل فشار آب به خوبی انجام نخواهد گرفت. البته در خرید اینورتر باید به کاربرد مدنظر دقت کرد. اینورتر می تواند در کنترل دور و گشتاورهای مختلف مورد استفاده قرار گیرد.

به عنوان مثال در کنترل دور موتورهای با سرعت بالا مانند موتورهای سانتریفیوژهای صنعتی. کنترل گشتاور ثابت مانند نوار نقاله ها و برخی کمپرسورها، بارهای با گشتاور متغیر مانند فن ها و دمنده ها بارهایی با کنترل دور اما گشتاور ثابت مانند آسانسورها.

مزایای استفاده از اینورتر

  • کاهش هزینه برق. در اکثر اوقات موتورهای الکتریکی نیاز نیست با حداکثر توان به کار خود ادامه دهند. اینورتر به صورت هوشمند با تشخیص این مساله به کنترل دور و گشتاور موتور می پردازد.
  • راه اندازی نرم (soft start) در نتیجه افزایش طول عمر موتور. به موتورهای الکتریکی در لحظه راه اندازی شوک زیادی وارد می شود، مخصوصا اگر لازم باشد این موتورها به طور دائم روشن خاموش شوند (مثلا موتور پمپ آب یک ساختمان).
  • افزایش عمر قطعات مکانیکی بعد از موتور که شوک های الکتریکی از موتور به آنها وارد می شود. در راه اندازی نرم توسط اینورتر، به دلیل آنکه تغییرات سرعت ناگهانی وجود ندارد، قطعات مکانیکی که به موتور متصل هستند استهلاک کمتری را متحمل می شوند.
  • امکان کنترل دور و گشتاور موتور به صورت برنامه ریزی شده و خودکار. در اتصال مستقیم موتورها به برق دور و کشتاور طبق نمودار دور-گشتاور موتور تنظیم می شوند. در حالی که دور و گشتاور را میتوان با برنامه ریزی توسط اینورتر کنترل کرد.
  • تغییر جهت چرخش موتور بدون نیاز به سوئیچ. در صنعت برای تغییر جهت چرخش موتور یا باید جای سه فاز ورودی موتور عوض شود و یا تغییر سیم پیچ های کمکی که هر دو با خرید اینورتر رفع میشود.
  • جلوگیری از سوختن موتور. در حالتی که از اینورتر استفاده نشود، اگر باری که روی موتور قرار دارد بیش از حد از موتور جریان بکشد، موتور خواهد سوخت، با استفاده از اینورتر میتوان از این مساله جلوگیری کرد.

VFD در اینورتر به چه معناست و چگونه کار میکند؟

Variable Frequency Drive که به اختصار VFD نامیده میشود به معنای کنترل دور موتور با استفاده از تغییر فرکانس است. در خرید اینورتر باید به محدوده ی فرکانس که با دور موتور رابطه ی مستقیم دارد توجه شود. البته تغییر فرکانس با تغییرات ولتاژ نیز همراه است.

به عنوان مثال در پله برقی وظیفه ی اینورتر آن است که در حالتی که به مدت طولانی روی پله ورودی نباشد، برای کاهش مصرف برق سرعت پله را کاهش دهد و به محض آنکه تشخیص ورود شخصی با سنسور مشخص شد، سرعت پله برقی افزایش یابد.

مورد دیگر کنترل سرعت و دقت آسانسور است با استفاده از همان تغییرات فرکانس. اینورتر با تغییر فرکانس و ولتاژ اعمالی به موتور، مکان آسانسور را طوری تنظیم میکند که با دقت و سرعت مناسب به طبقه دیگر منتقل شود.

در خرید اینورتر باید به قدرت آن نیز توجه گردد چرا که بسته به نوع بار، تغییرات سرعت موتور میتواند موجب تغییر میزان توان نیز گردد. محدوده ی توان اینورتر باید در محدوده و بیشتر از میزان بار باشد تا بتواند آن را راه اندازی کند.

سفارش و خرید اینورتر

برای سفارش تولید اینورتر و خرید اینورتر می توانید از راههای مختلف با ما در ارتباط باشید.

شبکه های اجتماعی و پیام رسان های ما از جمله واتساپ، تلگرام، اینستاگرام و ایمیل که آیکون آن ها در همین صفحه قرار دارد و نیز ثبت سفارش از طریق فرم مربوطه در پایین همین صفحه.

چرا آریادنا؟

۱- مشاوره رایگان قبل از اجرای پروژه ها: می توانید قبل از شروع پروژه به صورت رایگان با کارشناسان ما جهت اجرای پروژه خود مشورت کنید.

۲- تخصص در اجرای پروژه های مختلف مهندسی برق و استفاده از نیروهای مجرب و متخصص جهت انجام پروژه های مدنظر شما.

۳- تنوع و تعدد پروژه های انجام شده، طیف پروژه های انجام شده در حوزه های مختلف مهندسی برق که حاکی از تخصص و تجربه ی ما است.

۴- حل مشکلات موجود در صنعت شما و ارائه ایده تخصصی جهت عبور از چالش های پیش روی شما. اگر در صنعت خود با چالشی روبه رو هستید، می توانید برای حل مشکلات فنی کسب و کار خود از متخصصین شرکت آریادنا صنعت مشورت بگیرید.

۵- ارتقاء سیستم های صنعتی: همگام شدن سیستم های شما با تکنولوژی روز دنیا جهت افزایش سرعت تولید و کیفیت محصولات.

راه های ثبت سفارش

برای ثبت سفارش انجام پروژه با FPGA در آریادنا روش های مختلفی وجود دارد:

۱- واتس اپ: اولین و آسان ترین راه کلیک روی آیکون واتساپ در گوشه (پایین سمت چپ) همین صفحه است که میتوانید مستقیما به ما پیام دهید.

۲- فرم ثبت سفارش: دومین راه، تکمیل فرم ثبت سفارش در پایین همین صفحه است.

3- اینستاگرام: میتوانید صفحه آریادنا را در اینستاگرام دنبال کرده و جهت ثبت سفارش دایرکت پیام دهید. آیدی اینستاگرام: ariadna.sanat

4- ایمیل: میتوانید به ما جهت ثبت سفارش، ایمیل بزنید. آدرس ایمیل: info@ariadna.ir

۵- تلگرام: تلگرام یکی دیگر از راه های ثبت سفارش است که آیکون آن در وبسایت مشاهده می شود.

پس از ثبت سفارش همکاران ما درخواست شما را بررسی کرده و در اسرع وقت پاسخ خواهند داد.

زمان و کیفیت

ما در آریادنا به در خواست انجام پروژه ها در اسرع وقت پاسخ میدهیم و زمان انجام پروژه طبق خواسته ی کارفرما تنظیم میگردد. سعی ما بر آنست که پروژه با کیفیت مطلوب و بالاترین سرعت ممکن به دست مشتری برسد. هدف ما کیفیت و جلب رضایت مشتری است.

ثبت سفارش اینورتر

نام(ضروری)
فایل را اینجا رها کنید یا
انواع فایل های مجاز : jpg, pdf, png, word, zip, rar, حداکثر اندازه فایل: 256 MB.