پرش به محتوا

سفارش طراحی و خرید شارژر باتری

در ادامه به تعریف اصولی و سپس به نکاتی که برای خرید شارژر باتری نیاز دارید میپردازیم. مواردی که در ادامه مطرح میشوند به ترتیب : تعریف شارژر، چه شارژری را باید انتخاب کنید، اهمیت اتصالات با کیفیت، شارژ و استفاده همزمان از باتری، تست شارژر و نهایتا سفارش خرید و یا طراحی شارژر.

نکاتی که در انتخاب شارژر باید به آن دقت کنید

1-شارژر باتری چیست؟

به عنوان یک تعریف ساده : شارژر در واقع منبع تغذیه ای است که وظیفه آن شارژ کردن باتری است. در واقع به صورت غیر مستقیم به مصرف کننده وصل میشود. ابتدا باتری را شارژ میکند سپس باتری به مصرف کننده جریان میدهد. ساده ترین نوع شارژر که همه ما با آن سروکار داریم شارژر تلفن همراه یا لپتاپ است.

شارژر باتری

شرکت آریادنا صنعت

2-چه شارژری برای باتری مناسب است؟

برای خرید شارژر باتری، بهترین شارژر را مشخصات خود باتری تعیین میکند. پس قبل از سفارش باتری یا خودتان مشخصات آن را بخوانید یا با کارشناسان ما برند باتری را براش مشاوره رایگان مطرح کنید. بگذارید یک مثال بزنیم، فرضا یک باتری دارید که خروجی جریان آن سه آمپر است، پس شما هم نباید با جریانی بیشتر از این آن را شارژ کنید.

3-در اتصالات بین شارژر، باتری و مصرف کننده دقت کنید.

ممکن است با این مشکل مواجه شده باشید که همه چیز درست است. شارژر سالم است باتری سالم است ولی شارژ به درستی انجام نمیشود. یکی از ایرادات میتواند اتصالات باشد که در مسیر شارژ اختلال ایجاد کرده است. مثلا ممکن است سطح مقطع کابل کم باشد و جریان را به خوبی از خود عبور ندهد.

 

4-آیا میتوان همزمان باتری را شارژ کرد و از آن استفاده کرد؟

ای سوال بسیار رایج است و البته خیلی هم مهم است. توجه کنید زمانی که شارژر در حال شارژ باتری است به اندازه یک مصرف کننده در حال کار است. حالا اگر شارژر به باتری و مصرف کننده وصل باشد چه میشود؟ بله دقیقا، شارژر در حال دو مصرف کننده به صورت همزمان(اینجا سیستم و باتری موازی هستند) است.

در خرید شارژر باتری دقت کنید چون این هم برای شارژر مضر است، هم برای باتری و هم برای مصرف کننده. مگر آنکه باتری کاملا شارژ شده باشد که معمولا اینطور نیست. سعی کنید تا حد امکان باتری را کاملا شارژ کنید و بعد از آن استفاده کنید. این حتی در گوشی های همراه و لپ تاپ ها نیز صدق میکند.

 

5-شارژر را چطور تست کنیم؟

مهمترین خروجی شارژر که در واقع یک منبع تغذیه است، ولتاژ و جریان است. ولتاژ را قبل و بعد از اتصال به باتری میتوانید اندازه گیری کنید. جریان، اما فقط زمانی که شارژر را به باتری وصل کردید قابل اندازه گیری است. ولتاژ معمولا چند ولت بالاتر از ولتاژ باتری خواهد بود. جریان نیز باید کمتر از محدوده باتری باشد.

 

6-نحوه سفارش یا خرید شارژر باتری

برای خرید شارژر باتری میتوانید از قسمت سفارش منبع تغذیه اقدام نمایید. به این منظور در همین صفحه آیکن واتساپ، تلگرام، ایمیل و تماس موجود است. همکاران ما در شرکت آریادنا در اسرع وقت پاسخ گوی شما خواهند بود.

پیشنهاد مقاله بعدی : نکات مهم برای خریداری منبع تغذیه متغیر

اشتراک گذاری این صفحه