پرش به محتوا

سفارش ساخت شارژر باتری

در ادامه به تعریف اصولی و سپس به نکاتی که برای ساخت شارژر باتری نیاز دارید میپردازیم. مواردی که در ادامه مطرح میشوند به ترتیب : تعریف شارژر، چه شارژری را باید انتخاب کنید، اهمیت اتصالات با کیفیت، شارژ و استفاده همزمان از باتری، تست شارژر و نهایتا سفارش خرید و یا طراحی شارژر.

نکات مهم هنگام سفارش ساخت شارژر باتری

 • نوع باتری
 1. باتری قلیایی
 2. باتری لیتیوم یونی
 3. باتری‌ نیکل کادمیوم
 4. باتری نیکل متال هیدرید
 5. باتری سرب اسید
 6. باتری‌ جیوه ای
 7. باتری روی کربن
 8. باتری اکسید نقره
 • ورودی
 1. برق شهر
 2. باتری
 3. ولتاژ متناوب خاص
 4. ولتاژ مستقیم خاص
 • خروجی ها
 1. تعداد
 2. ولتاژ
 3. جریان
 4. حفاظت
 • ایزولاسیون
 • ابعاد
 1. محدودیت در طول
 2. عرض
 3. ارتفاع
 4. اشکال خاص
 5. جای پیچ
 • قاب
 1. بدون قاب(برد خام)
 2. پلاستیکی
 3. فلزی

نکات سفارش ساخت شارژر باتری

1-شارژر باتری چیست؟

به عنوان یک تعریف ساده : شارژر در واقع منبع تغذیه ای است که وظیفه آن شارژ کردن باتری است. در واقع به صورت غیر مستقیم به مصرف کننده وصل میشود. ابتدا باتری را شارژ میکند سپس باتری به مصرف کننده جریان میدهد. ساده ترین نوع شارژر که همه ما با آن سروکار داریم شارژر تلفن همراه یا لپتاپ است.

ساخت شارژر باتری

ساخت شارژر باتری شرکت آریادنا صنعت

2-چه شارژری برای باتری مناسب است؟

برای ساخت شارژر باتری، بهترین شارژر را مشخصات خود باتری تعیین میکند. پس قبل از سفارش باتری یا خودتان مشخصات آن را بخوانید یا با کارشناسان ما برند باتری را براش مشاوره رایگان مطرح کنید. بگذارید یک مثال بزنیم، فرضا یک باتری دارید که خروجی جریان آن سه آمپر است، پس شما هم نباید با جریانی بیشتر از این آن را شارژ کنید.

3-در اتصالات بین شارژر، باتری و مصرف کننده دقت کنید.

ممکن است با این مشکل مواجه شده باشید که همه چیز درست است. شارژر سالم است باتری سالم است ولی شارژ به درستی انجام نمیشود. یکی از ایرادات میتواند اتصالات باشد که در مسیر شارژ اختلال ایجاد کرده است. مثلا ممکن است سطح مقطع کابل کم باشد و جریان را به خوبی از خود عبور ندهد.

تصویر شارژر باتری

ساخت شارژر باتری کوچک

4-آیا میتوان همزمان باتری را شارژ و از آن استفاده کرد؟

ای سوال بسیار رایج است و البته خیلی هم مهم است. توجه کنید زمانی که شارژر در حال شارژ باتری است به اندازه یک مصرف کننده در حال کار است. حالا اگر شارژر به باتری و مصرف کننده وصل باشد چه میشود؟ بله دقیقا، شارژر در حال دو مصرف کننده به صورت همزمان(اینجا سیستم و باتری موازی هستند) است.

در سفارش ساخت شارژر باتری دقت کنید چون این هم برای شارژر مضر است، هم برای باتری و هم برای مصرف کننده. مگر آنکه باتری کاملا شارژ شده باشد که معمولا اینطور نیست. سعی کنید تا حد امکان باتری را کاملا شارژ کنید و بعد از آن استفاده کنید. این حتی در گوشی های همراه و لپ تاپ ها نیز صدق میکند.

5-شارژر را چطور تست کنیم؟

مهمترین خروجی شارژر که در واقع یک منبع تغذیه است، ولتاژ و جریان است. ولتاژ را قبل و بعد از اتصال به باتری میتوانید اندازه گیری کنید. جریان، اما فقط زمانی که شارژر را به باتری وصل کردید قابل اندازه گیری است. ولتاژ معمولا چند ولت بالاتر از ولتاژ باتری خواهد بود. جریان نیز باید کمتر از محدوده باتری باشد.

اگر جریان بیشتر از حد مجاز باشد چه اتفاقی خواهد افتاد؟ اگر جریان بیشتر از حد استاندارد باتری باشد، به مرور باتری کیفیت خود را از دست میدهد.

پس از مدتی دیده میشود که باتری سریع شارژ و سریع تخلیه میشود.

7-بالانسر در شارژر باتری چیست؟

میدانید که باتری ها معمولا از چندین سلول تشکیل میشوند. حالا چیزی که اهمیت دارد این است که این سلول ها همزمان و به یک اندازه شارژ و تخلیه شوند.

این دقیقا وظیفه بالانسر یا متعادل کننده است که سلول ها را به یک اندازه شارژ و دشارژ کند. به این صورت باتری طول عمر بهتری خواهد داشت.

نحوه سفارش ساخت شارژر باتری

برای سفارش ساخت شارژر باتری میتوانید از قسمت سفارش منبع تغذیه اقدام نمایید. به این منظور در همین صفحه آیکن واتساپ، تلگرام، ایمیل و تماس موجود است. همکاران ما در شرکت آریادنا در اسرع وقت پاسخ گوی شما خواهند بود.

پیشنهاد مقاله بعدی : نکات مهم برای خریداری منبع تغذیه متغیر